Zenész Magazin logó



Szeptember 4-én tartja meg fővárosi nagy „osztálytalálkozóját” a Zártosztály formáció a Barba Negrában.

Az este folyamán az ikonikus EDDA 6 album 40. évfordulója áll majd a középpontban, a jubileumi ünnepséghez pedig vendégként a nemrég megújult Stula Rock is csatlakozott.

A magyar rocktörténelem egyik legmeghatározóbb, gyémántlemezes korongjának korszakos slágerei – mint a Gyere Őrült, az Éjjel érkezem, a Veled vagyok vagy a Megfulladok – az akkori lemezmegalkotásban részt vevő két eredeti tag, Csillag Endre és Mirkovics Gábor főszereplésével csendülnek fel élőben. „40 éve! Az egész életem megváltozott...” – fogalmazott tömören Csuka a kerek évforduló kapcsán.

Élőben a teljes EDDA 6 album és meglepetések

A Zártosztály egy rendkívül különleges, nosztalgikus programmal készül az 1980-as évek megidézésére. A zenekar ígérete szerint a Barba Negra színpadán eljátsszák az ünnepelt album összes dalát, de emellett helyet kapnak a saját, Hazatérek című lemezük szerzeményei, valamint más régi nagy klasszikusok is – köztük a Lisztománia egy kifejezetten meglepetésnek szánt verziója.

A Zártosztály jelenlegi felállása:

  • Csillag Endre „Csuka” – gitár
  • Mirkovics Gábor „Zserbó” – basszusgitár
  • Donászy Tibor „Tipcsi” – dob
  • Lázár Zsigmond – billentyűs hangszerek
  • Kiss Zoltán – ének

Karcosabb és keményebb hangzással érkezik a Stula Rock

Az este vendégeként színpadra lépő Stula Rock a tavaly év végén megjelent, harmadik nagylemezének anyagával melegíti be a közönséget. Az Omen énekes, Molnár Péter „Stula” által vezetett hard rock formáció az elmúlt időszakban komoly vérfrissítésen esett át.

Két új, fiatal zenész csatlakozott a csapathoz, akiknek a közreműködése nemcsak a zenekar kiállását és színpadképét frissítette fel, de a zenei világot is formálta. Az új energiáknak köszönhetően az eddigieknél színesebb palettával dolgoztak a dalok véglegesítésén, így a friss, Őrláng című albumuk a korábbiaknál egy kissé karcosabb, keményebb kötésű végeredményt hozott.

A Stula Rock felállása:

  • Molnár Péter „Stula” – ének
  • Velősy Flóra – ének, vokál
  • Bánfalvi Csabi – gitárok
  • Zsigmond Albert – billentyűs hangszerek
  • Jakus Kristóf – basszusgitár, ének, vokál
  • Horváth Ádám – dobok

Minden rockrajongót és „őrültet” szeretettel várnak szeptember első péntekén a Barba Negrába, ahol garantált az időutazás a dallamos magyar hard rock aranykorába.

Időpont: 2026. szeptember 4.

Helyszín: Budapest, Barba Negra

Eseményoldal: Facebook Esemény

Jegyek: jegy.rock1.hu