Szeptember 4-én tartja meg fővárosi nagy „osztálytalálkozóját” a Zártosztály formáció a Barba Negrában.
Az este folyamán az ikonikus EDDA 6 album 40. évfordulója áll majd a középpontban, a jubileumi ünnepséghez pedig vendégként a nemrég megújult Stula Rock is csatlakozott.
A magyar rocktörténelem egyik legmeghatározóbb, gyémántlemezes korongjának korszakos slágerei – mint a Gyere Őrült, az Éjjel érkezem, a Veled vagyok vagy a Megfulladok – az akkori lemezmegalkotásban részt vevő két eredeti tag, Csillag Endre és Mirkovics Gábor főszereplésével csendülnek fel élőben. „40 éve! Az egész életem megváltozott...” – fogalmazott tömören Csuka a kerek évforduló kapcsán.
Élőben a teljes EDDA 6 album és meglepetések
A Zártosztály egy rendkívül különleges, nosztalgikus programmal készül az 1980-as évek megidézésére. A zenekar ígérete szerint a Barba Negra színpadán eljátsszák az ünnepelt album összes dalát, de emellett helyet kapnak a saját, Hazatérek című lemezük szerzeményei, valamint más régi nagy klasszikusok is – köztük a Lisztománia egy kifejezetten meglepetésnek szánt verziója.
A Zártosztály jelenlegi felállása:
- Csillag Endre „Csuka” – gitár
- Mirkovics Gábor „Zserbó” – basszusgitár
- Donászy Tibor „Tipcsi” – dob
- Lázár Zsigmond – billentyűs hangszerek
- Kiss Zoltán – ének
Karcosabb és keményebb hangzással érkezik a Stula Rock
Az este vendégeként színpadra lépő Stula Rock a tavaly év végén megjelent, harmadik nagylemezének anyagával melegíti be a közönséget. Az Omen énekes, Molnár Péter „Stula” által vezetett hard rock formáció az elmúlt időszakban komoly vérfrissítésen esett át.
Két új, fiatal zenész csatlakozott a csapathoz, akiknek a közreműködése nemcsak a zenekar kiállását és színpadképét frissítette fel, de a zenei világot is formálta. Az új energiáknak köszönhetően az eddigieknél színesebb palettával dolgoztak a dalok véglegesítésén, így a friss, Őrláng című albumuk a korábbiaknál egy kissé karcosabb, keményebb kötésű végeredményt hozott.
A Stula Rock felállása:
- Molnár Péter „Stula” – ének
- Velősy Flóra – ének, vokál
- Bánfalvi Csabi – gitárok
- Zsigmond Albert – billentyűs hangszerek
- Jakus Kristóf – basszusgitár, ének, vokál
- Horváth Ádám – dobok
Minden rockrajongót és „őrültet” szeretettel várnak szeptember első péntekén a Barba Negrába, ahol garantált az időutazás a dallamos magyar hard rock aranykorába.
Időpont: 2026. szeptember 4.
Helyszín: Budapest, Barba Negra
Eseményoldal: Facebook Esemény
Jegyek: jegy.rock1.hu
