Zenész Magazin logó



Pásztor Anna idén nemcsak énekesnőként, hanem mentorként és fesztiválalapítóként is aktív szerepet vállal.

A nyári szezonban Pilisszántó sziklái és a Varázsceruza tehetségei állnak tevékenysége középpontjában.

Újra felragyog a „Pilis szeme” Pilisszántón

Július 3. és 5. között az énekesnő megálmodott projektje, a PILIS I Fesztivál ismét élettel tölti meg a pilisszántói Szikla Színházat. Az egykori bánya területén kialakított panorámás helyszínen a művészet, a tudomány és a spiritualitás találkozik.

Pásztor Anna elárulta, hogy a zenei kínálat idén jelentősen bővül:

  • Az akusztikus hangzás, a világzene és a népzene mellett 2026-ban már a jazz és az opera is helyet kap a programban.
  • Két színpad várja a látogatókat: egy nagyszínpad a komplex produkcióknak és egy akusztikus helyszín a szóló fellépőknek.
  • Újdonságként debütál a Katlan, amely kézműves foglalkozásoknak és önképző köröknek ad otthont.
  • Sötétedés után a 30 méter magas sziklafalat különleges fényfestéssel világítják meg, megteremtve a fesztivál jellegzetes, „kacsintó” hangulatát.

Tehetséggondozás a Varázsceruzával

Pásztor Anna neve összeforrt a Varázsceruza – Hagyj nyomot a világban! tehetségkutatóval is, amely idén már a harmadik évadába lép. Az Anna and the Barbies énekesnője mentorként és a program arcaként segíti a fogyatékossággal élő fiatal zenészeket az érvényesülésben.

A program legfontosabb részletei:

  • Mentorcsapat: Pásztor Anna mellett Szebényi Dániel és Farkas Roland (Wolfie) egyengeti a jelentkezők útját.
  • Lehetőségek: A kiválasztottak profi stúdiófelvételt, videoklipet és fellépési lehetőségeket kapnak.
  • Jelentkezés: Online május 10-ig várják a videókat, de országszerte (Szeged, Győr, Budapest, Kaposvár, Pécs) személyes válogatókon is bizonyíthatnak a jelentkezők.

Pásztor Anna mindkét kezdeményezéssel a közösség erejére és az alkotás szabadságára hívja fel a figyelmet, legyen szó a természet lágy ölén zajló spirituális találkozásról vagy az esélyegyenlőséget hirdető zenei tehetséggondozásról.

Eseménynaptár:

  • PILIS I Fesztivál: 2026. július 3–5., Pilisszántó
  • Varázsceruza válogatók: 2026. április vége – május eleje