Zenész Magazin logó



Arlo Parks, a brit indie-pop elismert alakja november 22-én Budapesten, az Akvárium Klubban lép fel.

A koncert apropója az énekesnő április 3-án megjelenő, Ambiguous Desire című harmadik stúdióalbuma, amely az ígéretek szerint az eddigi munkáinál kísérletezőbb irányt mutat. Az énekesnő 2019-ben tűnt fel Super Sad Generation című EP-jével, majd 2021-ben a Collapsed in Sunbeams című debütáló albumával elnyerte a brit Mercury-díjat. Karrierje során olyan előadók előtt turnézott, mint Billie Eilish vagy Harry Styles, tavaly pedig második lemezével, a My Soft Machine-nel is stabil helyet szerzett magának a brit slágerlistákon. Zenészi tevékenysége mellett verseskötetet adott ki, közreműködött Beyoncé legutóbbi albumán, és humanitárius vonalon is aktív: 2025-ben az UNICEF nagykövete lett.

Az éjszakai klubok inspirálták az új dalokat

A hamarosan érkező Ambiguous Desire 12 dalt tartalmaz, amelyeket Parks elmondása szerint az elmúlt két év éjszakai élményei formáltak. Az inspirációt Los Angeles-i, londoni és brooklyni klubok atmoszférája, a táncparkettek anonimitása és a hajnalig tartó éjszakák szabadságérzete adta.

„Ezek olyan helyek voltak, ahol az lehettem, aki csak akartam lenni azon az estén: maradhattam a periférián, vagy teljesen belevethettem magam az éjszakába” – nyilatkozta Parks a lemezt megelőzően.

Koncertinformációk:

  • Időpont: 2026. november 22.
  • Helyszín: Akvárium Klub, Budapest
  • Jegyértékesítés: Már kaphatóak a LiveNation és a Funcode hivatalos oldalán.