zenesz_logo.png



A Moro kitűnő példa arra, hogy sokszor mennyire nem számít az erősítő mérete. A minőségi alkatrészek és a kézműves munka eredménye felveszi a versenyt a tömeggyártás termékeivel.

 

Moro - Opera_2013-09-12_16-37-16.jpg

 

 

A Crimsontone kis teljesítményű butik erősítőkre specializálódott, a legnagyobb modelljük a 20 Wattos Tarocco. A legtöbb erősítőjüket különféle narancsokról nevezték el, vagy olyan színekről, amelyek összefüggésbe hozhatóak a naranccsal: Valencia, Scarlet, Auburn, Vermillion. Legújabb termékük a 15 Wattos Moro. (A Moro egy olasz vérnarancs fajta.)

 

A Moro kompakt AB osztályú erősítő fejet – három 12AX7 és két EL84 csővel – átmenetnek tekinthetjük a Crimsontone két korábbi modellje, a Valencia és a Scarlet között.

 

 

IMG_3291_700.jpg

 

 

 

Mint minden Crimsontone erősítő, a Moro is teljes egészében kézzel forrasztott áramkörökből áll. Az erősítő Mercury Magnetics hálózati és kimenő trafóval, Sprague, valamint Mallory kondenzátorokkal büszkélkedhet. A hátsó panelon került elhelyezésre a hangfalkimenet (8 ás 16 Ohm között váltható) és egy jack aljzat a lábkapcsoló részére, ami tartozék. A rikító vörös Tolex bevonat feltehetően az erősítő vérnarancsra utaló neve előtt tiszteleg. A csövek és transzformátorok érdekes látványt nyújtanak a Moro plexiüvegből készült első panelja mögött.

 

A Moro EQ szekciója meglehetősen szokatlan: a fő hangszínszabályzó a MID-SWEEP, ami balra tekerve, a mélyközepeket, jobbra tekerve a magasabb közép frekvenciákat vágja. Ez a 400-750 Hz közötti vágás sokkal érzékelhetőbb, ha a MID-SWEEP mellett lévő EQ-görbe kapcsoló alsó állásban van, ami középvágást és mély emelést jelent. Találhatunk itt még egy HI-CUT potit is, amit kihúzva még agresszívebb magasakat produkál az erősítő.

 

 IMG_3289_700.jpg

 

 

A Moro fejet egy megbízható 4x12”-os Celestion Vintage ládával és egy Les Paullal próbáltuk ki, az EQ-görbe kapcsolót flat állásba a Drive kapcsolót Clean állásba állítva. A tiszta hangja lenyűgöző volt, főleg ha figyelembe vesszük a nem túl magas kimenő teljesítményt. A hangerőt és a gain-t feljebb tekerve, még többé-kevésbé tiszta, crunch-free hangot produkált, habár a humbucker hangszedők nem arról híresek, hogy nagyobb hangerőnél is szeplőtlen, tiszta hangon szólnának.

 

A Drive kapcsolót felkattintva, (vagy lábkapcsolóval aktiválva) szabadjára engedjük a kis erősítő minden tudását. A Moro hangereje lehengerlő, könnyedén átszól egy egész zenekart. Ez az erősítő erőteljesebbnek és kifinomultabbnak tűnt, mint sok nagyteljesítményű társa.

 

 

IMG_3288_700.jpg

 

 

A Moro kitűnő példa arra, hogy sokszor mennyire nem számít az erősítő mérete. A minőségi alkatrészekből épült erősítő esetében a heavy sound-ot kisebb hangerőnél is megkaphatjuk. A Moro kiválóan szól bármilyen pickup konfigurációval és effektpedállal. Tökéletes társ stúdió, vagy színpadi munkához.

 

A Moro listaára: 1 359.- USD.

 

 

 

 

Forrás: Premier Guitar
A gyártó honlapja: https://crimsontone.com/Moro.html